Domowe SPA – jak urządzić?
Domowe SPA to coś, na co zasługuje każda z nas. Po ciężkim dniu czy tygodniu warto pomyśleć o sobie, odciąć się od całego świata i przygotować sobie SPA w domu. O tym, jak urządzić domowe SPA krok po kroku, opowiem Wam w dzisiejszym artykule. Pokażę Wam również kosmetyki, które mogą okazać się przydatne oraz podam Wam przepis na napój, który podawany jest w najlepszych salonach SPA w Azji tuż po masażu. Zapewniam, że po takim domowym SPA będziecie zachwycone i dopieszczone!

Domowe SPA – krok po kroku
Domowe SPA #1 – zadbaj o atmosferę
SPA kojarzy się z niezwykłym relaksem, wyciszeniem i odprężeniem. Aby uzyskać zamierzony efekt, przede wszystkim wyłącz telefon. Jeśli nie chcesz go wyłączać, bo słuchasz z niego muzyki, ustaw tryb samolotowy i odpal Spotify. Wybierz ulubioną playlistę, która Cię wyciszy. Jeśli nie masz swojej własnej listy, na Spotify znajdziesz mnóstwo relaksujących playlist (na YouTube również). Wystarczy wpisać w wyszukiwarce „home SPA” i gotowe!
Aromaterapia jest bardzo ważna, zadbaj więc o odpowiednią atmosferę, zapalając ulubioną świeczkę lub kominek zapachowy z woskiem. Naukowcy od aromaterapii twierdzą, że odpowiednio dobrany zapach ma duży wpływ na nasze samopoczucie: uspokaja, wycisza i poprawia nastrój. Wybierz uspokajające drzewo sandałowe lub aromat róży, poprawiający humor majeranek lub lawendę, pobudzające cytrusy, usuwający zmęczenie cynamon czy przywracający równowagę ylang ylang.
Domowe SPA #2 – kąpiel
Kąpiel to nieodzowna część domowego SPA. Wprawdzie teorie, że słowo SPA pochodzi od łacińskiej frazy sanus per aquam (zdrowy poprzez wodę) zostały obalone, ale warto wziąć pod uwagę, że dawniej w miejscach nazywanych SPA kluczowe znaczenie miało wykorzystywanie wód źródłowych. Jestem przekonana, że łazienka to najlepsze miejsce w domu, w któtym takie SPA możemy sobie urządzić, zatem warto zadbać o to, jak nasza kąpiel będzie wyglądała.
Od jakiegoś czasu do wanny, oprócz gorącej wody, wlewam specjalny olejek do kąpieli. Przetestowałam ich już mnóstwo i te, które mogę Wam polecić, to:
- Vis Plantis Herbal Vital Care Rose & Cottonseed Oil
- Green Pharmacy Body Care Sandalwood & Neroli & Rose
Olejki do kąpieli nawilżają i niesamowicie wygładzają skórę. Uwielbiam ten efekt! Po kąpieli z olejkiem, balsam do ciała często okazuje się zbędny.
Aby mieć wannę pełną piany, stosuję pianę do kąpieli o zapachu róży:
- Green Pharmacy Body Care Muscat Rose & Green Tea.
Marka Green Pharmacy ma w swojej ofercie bardzo dużo kosmetyków, które doskonale sprawdzą się w przypadku domowego SPA, więc polecam Wam sprawdzić sobie ich ofertę i wybrać dla siebie to, co najlepsze.
Super pomysłem są też kule do kąpieli. Zawsze kupuję kule do kąpieli marki Greenum i muszę przyznać, że dotychczas nie miałam do czynienia z tak pięknym i intensywnym zapachem. Pewnego razu różaną kulę do kąpieli położyłam w szafie. Cała szafa pięknie pachniała!
Musujące kule do kąpieli można wykonać również samodzielnie – wkrótce na blogu podzielę się z Wami przepisem na to, jak zrobić kule do kąpieli.
Domowe SPA #3 – pielęgnacja twarzy
Jeśli domowe SPA, to koniecznie pielęgnacja twarzy! Zmyj dokładnie makijaż. Następnie użyj ulubionego peelingu do twarzy, by złuszczyć naskórek. Teraz pora na maseczkę, którą zostawisz na twarzy na czas trwania domowego SPA. Ja chętnie używam maseczek nawilżających, np. maski ze złotem, ale równie dobrze sprawdzą się też maski z płacie. Warto zaopatrzyć się w specjalny masażer do twarzy, np. jadeitowy.

Tutaj pisałam więcej o złotej maseczce oraz mojej codziennej pielęgnacji twarzy: Moja codzienna pielęgnacja cery.
Po zmyciu maseczki, pamiętaj o użyciu tonika do twarzy, by przywrócić odpowiednie ph skóry.
Domowe SPA #4 – pielęgnacja ciała
Nasze ciało jest już rozpieszczone przez przyjemne ciepło wody oraz olejki, które nawilżają skórę, ale nie zaszkodzi zrobić dla niego coś więcej. W tym miejscu szczerze polecam użyć peelingu, który złuszczy naskórek (pamiętajcie o łokciach i kolanach – tam skóra jest najbardziej sucha) i pozostawi skórę gładką oraz przyjemną w dotyku. Osobiście bardzo sobie cenię peeling kawowy, ponieważ po nim moja skóra jest wyjątkowo gładka i nawilżona, dzięki czemu po kąpieli nie potrzebuję stosować balsamu do ciała. Peeling spłukuję na przemian ciepłą i chłodną wodą, by pobudzić krążenie.
Jeśli jednak wybierzecie peeling, który nie zostawia filtru na skórze, po wyjściu z kąpieli polecam Wam nawilżające masło do ciała lub, aby jeszcze bardziej się rozpieścić, rozgrzewający olejek do masażu.

Od jakiegoś czasu stosuję szczotkowanie na sucho. To za krótko, by mówić o efektach, ale podobno ten zabieg jest świetny na cellulit, wygładza i nawilża skórę – działa trochę jak peeling, ale z opcją masażu.
Domowe SPA #5 – pielęgnacja włosów
Podczas urządzania domowego SPA, nie zapomnijcie o tym, że Wasze włosy również potrzebują nawilżenia. Zaopatrzcie się w specjalne czepki na włosy, które sprawią, że odżywka lub maska do włosów nie spłynie Wam z głowy na twarz oraz, co ważne, nałożony na włosy preparat będzie się lepiej wchłaniał.
Domowe SPA #6 – pielęgnacja dłoni i stóp
Warto zadbać również o dłonie i stopy. Moje najnowsze odkrycie to elektryczny pilnik do pięt. Działa naprawdę świetnie i skutecznie pozbywa się suchej skóry. Do tego stosuję również specjalny peeling do stóp, peeling do dłoni i nawilżające maski. Co ciekawe – na rynku są już dostępne peelingi w płacie do dłoni i stóp. Super wygodna opcja!

Domowe SPA #7 – na koniec coś pysznego
Na koniec coś, co obiecałam Wam na samym początku, a mianowicie przepyszny napój, który podwany jest w najlepszych salonach SPA w Azji zazwyczaj tuż po masażu. Przepis jest banalnie prosty, a smak i zapach doskonały. Wystarczy łyżeczka startego imbiru, dwie łyżeczki miodu i wrzątek. Imbir z miodem zalewacie gorącą wodą i… gotowe! :)
The post DOMOWE SPA – JAK ZROBIĆ SPA W DOMU? appeared first on Plaamkaa | Joanna Kieryk.